TikTok Instagram Facebook
Back to top
  /  Fotografia   /  Wakacyjne zdjęcia – na co zwracać uwagę?
wakacyjne zdjęcia 1

Wakacyjne zdjęcia – na co zwracać uwagę?

Lato to bez wątpienia nasza ulubiona pora roku i najlepszy moment na stworzenie fajnego contentu. Dni są dłuższe, a do naszego biura wpadają ciepłe promienie słońca. Na co najlepiej zwracać uwagę robiąc wakacyjne zdjęcia podczas wyjazdów lub letnich spacerów? Podrzucamy kilka sprawdzonych przez nas propozycji, które fajnie wpasują się w letni feed.

Po pierwsze… słońce

Tu nie tylko mowa o zdjęciach zachodzącego czy wschodzącego słońca. Naturalne oświetlenie ma wpływ na jakość Waszych materiałów, a lato to najlepszy moment na wakacyjne zdjęcia, ze względu na to, że na zewnątrz jest długo jasno, a padające promienie słońca zastąpią nawet najlepsze, sztuczne oświetlenie. Jeśli chcecie poznać tajemnicę trendowych rolek, to poza muzyką ogromne znaczenie ma właśnie światło. 

Po drugie…woda.

Robiąc zdjęcia z wakacji warto skupić się na wodzie i jej konsystencji. Zdjęcia na zoomie dają super efekt, a kolor wody może nadać fajnego charakteru na Waszym feedzie. Zróbcie zbliżenie na wodę w morzu lub basenie. To jedne z tych zdjęć, które musisz mieć w swoim telefonie tego lata.

Po trzecie… warzywa i owoce sezonowe

Sezon na najlepsze owoce i warzywa trwa w pełni, są one nie tylko pyszne, ale i fotogeniczne. Jeśli chcecie użyć warzyw czy owoców jako tła, by np. zaprezentować Waszą stylizację, wybierzcie się na rynek, do warzywniaka czy supermarketu. Jeśli jednak chcecie zrobić wakacyjne zdjęcie samych owoców, pamiętajcie o punkcie pierwszym, czyli dobrym, naturalnym oświetleniu. 

Mrożona kawa

Mrożona kawa to idealny plan na upalny dzień, ale także fotę na feed czy stories. Zróbcie zdjęcie w ruchu z kawą w ręce, w kawiarni lub przy pracy. Kto tak jak my, nie wyobraża sobie dnia bez kawy?

 

Piasek

Plaża i piasek zapewnią fajne tło do zdjęć detali, dlatego puście wodze kreatywności i wykorzystajcie kawałek ręcznika, torbę plażową, czapkę czy okulary przeciwsłoneczne. To będą najlepsze, plażowe foty.

 

Kieliszek wina

Letni, ciepły wieczór to nie tylko idealna propozycja na spędzenie przyjemnie czasu, ale i dobra okazja do zrobienia nowej foty na feed.

 

Reels

Pamiętajcie, że same wakacyjne zdjęcia to nie wszystko, dlatego zachęcamy Was, aby przeplatać w profilu format wideo w postaci rolek. Content wideo pozycjonuje się znacznie lepiej niż zdjęcia, a jego żywotność jest znacznie dłuższa. W rolkach sprawdzą się świetnie kadry z wakacyjnych wyjazdów. Nie da się ukryć, że temat podróży zapewnia na Instagramie zawsze klikalność.

Nie musicie mieć szczególnych umiejętności, by stworzyć viralową rolkę. Od jakiegoś czasu Instagram proponuje rozwiązanie jakim jest “szablon”, na podstawie rolki stworzonej przez innego użytkownika możecie stworzyć swoją rolkę. Piękne, letnie ujęcia oraz trendy muzyka daje dużą szansę na to, że Wasza rolka będzie miała sporo wyświetleń. 

 

Jeśli nadal czujecie, że brakuje Wam weny na tworzenie letnich fot, polecamy Wam, by zapoznać się z naszym e-bookowym dodatkiem – “50 pomysłów na zdjęcia”. Gwarantujemy, że Wasze konto zyska content oparty na trendach i zapewni Wam regularność w postowaniu. Dodatek znajdziecie w zakładce sklep.