TikTok Instagram Facebook
Back to top
  /  Marketing   /  Wakacyjna sesja zdjęciowa – jak ją zaplanować?
wakacyjna sesja zdjęciowa

Wakacyjna sesja zdjęciowa – jak ją zaplanować?

Letnie wyjazdy to dobry moment, by stworzona w podróży wakacyjna sesja zdjęciowa uzupełniła wasz instagramowy feed!  Gdzie szukać inspiracji, jak przygotować się do wyjazdu, czego nie może zabraknąć w Waszej walizce? Jak zawsze możecie na nas liczyć! Przychodzimy z masą tipów, by Wasze wakacyjne zdjęcia były cool!

zdjęcie z wakacji 3

WAKACYJNE INSPIRACJE

Mimo, że kochamy Instagram całym sercem, sugerujemy Wam jednak, by polubić się z Pinterestem. Tam inspiracje nigdy się nie kończą. Jeśli nie wiecie, jak korzystać z tego medium, odsyłamy Was do naszego posta na ten temat.

Poza Pinterestem, polecamy sprawdzić zdjęcia na podstawie lokalizacji na Instagramie. Po wejściu w daną lokalizację ukażą Wam się “najważniejsze posty”, czyli te najlepsze wg Instagrama oraz “ostatnio dodane”, czyli najnowsze. Instagram testuje również nowości, m. in. znajdowanie na mapie wg lokalizacji ciekawych miejsc, takich jak  restauracje. 

Możecie również szukać inspiracji po hashtagach – po wpisaniu jednego słowa np. #positano pojawi Wam się więcej sugestii np. #positanobeach, #positanostyle, #positanoview. Wybierzcie odpowiedni, w zależności od tego, czego dokładnie poszukujecie. 

WAKACYJNY NIEZBĘDNIK

O tym, co warto ze sobą zabrać na wakacje pisałyśmy w tym poście. Zastanówcie się dobrze, bez czego nie wyobrażacie sobie wyjazdu.

FOTOGRAF

Tu wiele zależy od tego, z kim udajecie się na wyjazd i jakie są umiejętności Waszego towarzysza. Jeśli wiecie, że nie macie co liczyć na swojego kompana lub wybieracie się na wakacje solo, zabierzcie ze sobą statyw! Gwarantuje Wam to, że wakacyjna sesja zdjęciowa będzie dokładnie taka, jak sobie wymyśliliście.

zdjęcie z wakacji 2

OUTFITY 

Na świetne zdjęcia z wakacji składa się kilka czynników: odpowiednie miejsce, światło, kadr, poza oraz… outfit, który dopełni całość. Jeśli planujecie wakacje samolotem, domyślamy się, że każdy centymetr w walizce jest na wagę złota, dlatego polecamy Wam zaplanować outfit na każdy dzień. Ten sposób nie tylko ułatwi Wam codzienną rozterkę pt. “W co się ubrać?”, ale także ograniczy pakowanie do walizki niepotrzebnych rzeczy. 

zdjęcie z wakacji 1

Każdemu social media freakowi sugerujemy wcześniejsze stworzenie moodboardu, czyli tablicy inspiracji. Moodboard pozwoli Wam uporządkować wszystkie myśli i zbierze inspo w jednym miejscu. Możecie go stworzyć w wersji cyfrowej lub tradycyjnej. To od Was zależy, jak będzie Wam wygodnie! 

Jesteśmy mega ciekawe, gdzie planujecie w tym roku wakacje i jakie okażą się efekty Waszych sesji! Życzymy Wam udanych wyjazdów i samych owocnych fotek!