TikTok Instagram Facebook
Back to top
  /  Fotografia   /  Ugly places – Jak wykorzystać potencjał ”brzydkich” miejsc i stworzyć oryginalne zdjęcia?
oryginalne zdjęcia 1.1

Ugly places – Jak wykorzystać potencjał ”brzydkich” miejsc i stworzyć oryginalne zdjęcia?

Wysokie poczucie estetyki w mediach społecznościowych to nadal główna cecha, która pozwala na tworzenie spójnego contentu. Niestety prawdą jest, że użytkownicy Instagrama widzieli już wszystko, dlatego oryginalne zdjęcia i wyróżnienie się na tle innych profili jest niezwykle ciężkie. Wszystkim opatrzyły się zdjęcia w paryskim klimacie, na tle odnowionej kamienicy. Bycie na topie polega na ciągłym poszukiwaniu inspiracji, które można wdrożyć u siebie. 

Dlatego…co powiecie na wykorzystanie miejsc, które na pierwszy rzut oka wydają się po prostu brzydkie? Jeśli we właściwy sposób je ogracie, profil z pewnością zyska na oryginalności. Gdy wszyscy wrzucają piękne kadry z wakacji, Wy bądźcie nowocześni i idźcie po swoje robiąc sobie fotkę np.:

W warzywniaku 

Wykorzystajcie to miejsce jako tło do przedstawienia fajnej stylówki, zróbcie zdjęcia na zoomie, które wykorzystacie jako uzupełniacze swojego profilu. Zielony kolor warzyw dobrze wygląda w feedzie!

Na stacji benzynowej 

W tym miejscu możecie zrobić naprawdę oryginalne zdjęcia np. podczas zachodzącego słońca. Fajna stylizacja będzie również wyróżniającym się akcentem.

W autobusie

Zróbcie luźną pozę lub wykorzystajcie jakiś rekwizyt np. telefon lub książkę.

W metrze

Jadący wagon lub peron metra będzie świetnym tłem do Waszej fotki. Spróbujcie również zrobić fotę wewnątrz wagonu. Wykorzystajcie moment, gdy nie będzie zbyt dużej ilości osób. 

W supermarkecie

Tu fajnym tłem są nie tylko warzywa, ale także lodówki zapełnione po brzegi kolorowymi napojami lub półki z alkoholem. 

Przy samochodzie kurierskim

Zamiast szukać urokliwej kamienicy, zróbcie fotę na ulicy przy samochodzie kurierskim. Najlepsze będą auta w ostrych kolorach np. żółte.

Na tle bramy garażowej/ przy kontenerze

Niezastąpione, gdy chcecie zaprezentować stylizację. Najlepiej, gdy będzie ona kontrastować z kolorem tła. 

Na parkingu podziemnym

Wybierzcie się do najbliższej galerii handlowej i zróbcie fotkę wewnątrz parkingu podziemnego. Takie zdjęcie będzie miało super vibe.

Przy betonowej ścianie

Szukajcie budynków, które składają się z betonowych elementów.

W windzie

Tu proponujemy klasycznie – fotę w lustrze. Ciekawa stylizacja lub poza to klucz na oryginalne zdjęcia w tej przestrzeni.

 

Potrzebujecie więcej inspiracji na oryginalne zdjęcia? Kolejny raz polecamy Wam, by polubić się z Pinterestem, którego ilość inspiracji się nie kończy. Jeśli nie wiecie, co wpisywać, by znaleźć najlepsze inspiracje, podrzucamy dwie wskazówki: po pierwsze – wpisujcie hasła w  języku angielskim, a po drugie – do każdej wyszukiwanej frazy dodajcie “aesthetic”. Jeśli jednak w poszukiwaniu inspiracji preferujecie wyłącznie Instagram, sprawdźcie nasz post, w którym instruujemy, jak szukać inspiracji w tym medium. 

Jesteśmy ciekawe, jakie podejście macie do zdjęć zrobionych w proponowanych przez nas miejscach. Jesteście na tak, czy na nie?