TikTok Instagram Facebook
Back to top
  /  Social Media   /  Top 6 nowości w mediach społecznościowych
Nowości w mediach społecznościowych - wpis na bloga

Top 6 nowości w mediach społecznościowych

Aktualizacja top 6 nowości w mediach społecznościowych: Kwiecień 2022

 

Bez wątpienia rozwój mediów społecznościowych jest jednym z najbardziej intensywnych i widocznych. Ciągle to rozwijające się możliwości, nowe funkcje czy obszary do działania są bez wątpienia zachęcające do aktywnego korzystania z SM. Jakie są bieżące zmiany? Poznaj top 6 nowości w mediach społecznościowych!

 

  • Zrób sobie przerwę

Co za dużo, to nie zdrowo i Instagram o tym wie! Właśnie dlatego wprowadził nową funkcję „Take a break” – co ma zapobiec bezmyślnemu scrollowaniu Instagrama. Dzięki tej funkcji znajdziemy czas na spędzenie czasu offline, a dopiero później możemy podzielić się relacją z tego dnia. 

  • Facebook Reels 

Tak jak Instagram Reels super „się klikają” na Instagramie, tak też tego typu filmy zyskują coraz większą popularność na Facebooku. Jak podaje Meta, użytkownicy Facebooka i i Instagrama połowę czasu spędzanego na obu platformach poświęcają na konsumowanie właśnie contentu video. 

  • Foldery na TikToku 

Marzenia social media managera się spełniają. Koniec doszukiwania się filmików w masie TikToków dodanych do ulubionych! Od teraz możemy grupować filmiki według tematyki w folderach. Przydatna, a wręcz niezbędna funkcja dla TikToków freaków, którzy znajdują świetne inspo na filmik, który ginie w gąszczu. 

  • Nowa szata graficzna ankiet na Instagram Stories

Wszyscy doskonale kojarzymy jak wyglądały ankiety na Instagram Stories. Od niedawna Instagram odświeżył szatę graficzną na bardziej social mediową  wersję.

  • Dłuższe filmiki na TikToku 

TikTok  kojarzy się nam tylko z krótszymi filmikami, który nie przekraczały 15 sekund. Natomiast na życzenie wielu użytkowników został ten czas wydłużony najpierw aż do 3 minut. Ta opcja super się sprawdzi przy okazji treści edukacyjnych, które ciężko zmieścić w kilkunastu sekundach.

  • Utwórz Rolkę z wyróżnionych Insta Stories – jednym kliknięciem

Tak jak wcześniej wspominaliśmy, Algorytm Instagrama promuje Rolki i najchętniej wybija je w zakładkę eksploruj. Dla osób, którzy nie chcą nagrywać contentu video, została stworzona opcja przekształcenia zakładki wyróżnione z zapisanymi Stories w Rolkę, jednym kliknięciem. Wystarczy podłożyć muzykę z topowych hitów – i gotowe.