TikTok Instagram Facebook
Back to top
  /  Fotografia   /  Top 5 darmowych banków zdjęć
Top 5 darmowych banków zdjęć

Top 5 darmowych banków zdjęć

Jeśli szukasz idealnej grafiki i rozglądasz się za darmowymi, legalnymi zdjęciami, to ten wpis może być dla Ciebie bardzo przydatny. Poznaj najlepsze darmowe banki zdjęć!

 

Komunikacja wizualna jest niezwykle istotna w dzisiejszym świecie, a w szczególności w dobie social media. To zdjęcia i grafiki najbardziej do nas docierają, oddziałują na nasze zmysły oraz rzucają się w pierwszej kolejności w oczy. Co zrobić, żeby stworzyć estetyczną grafikę małym kosztem? Możemy posiłkować się darmowymi stockami zdjęć dostępnymi w Internecie dla wszystkich użytkowników. Zebraliśmy dla Was 5 najbardziej popularnych i najlepiej ocenianych. 

 

Darmowe banki zdjęć – nasze top 5: 

 

1. Freepik

Jeden z najbardziej znanych darmowych banków zdjęć. W swoich kolekcjach oferuje wysokiej jakości grafiki i fotografie, ale także animacje i tła. Co ważne, na tej stronie możemy wyszukiwać również frazy w języku polskim.

 

2. Pixabay 

Jest to jeden z większych darmowych banków zdjęć. W swojej ofercie posiada ogromny wybór grafik i zdjęć. Warto jednak uważać na kreacje, które wydają nam się znajome – wiele z nich mogło już być użytych w przestrzenii Internetowej. 

 

3. Unsplash 

Ten darmowy bank zdjęć wyróżnia się przede wszystkim pięknymi zdjęciami przyrody, ale także bardzo przejrzystą wyszukiwarką. 

 

4. Pexels 

To kolejna strona z darmowymi zdjęciami. Jest bardzo podobna do Pixabay. Oferuje ona zarówno zdjęcia jak i ciekawe filmy. 

 

5. Jeshoots

Jest to darmowy bank zdjęć, który wyróżnia się także zakładką z mockup’ami, czyli grafikami przygotowanymi pod to, by podmienić element zdjęcia na naszą grafikę – np. ekran telefonu.

Darmowe banki zdjęć – jak to działa?

 

Większość grafik dostępnych w darmowych bankach zdjęć jest oznaczona znakiem CC0, co oznacza, że autorzy zdjęć zrzekają się swoich praw do nich. Wówczas możemy korzystać z tego zdjęcia bez konieczności podpisania autora. Warto jednak uważać i za każdym razem sprawdzać oznaczenia pod zdjęciami – nie wszystkie bowiem są na takich samych warunkach. 

A na koniec kilka słów od nas – mimo, że aktualne banki zdjęć oferują bardzo estetyczne fotografie, pamiętajmy, że nie nigdy nie osiągną one takiego efektu jak personalizowana sesja stworzona z myślą o marce. Jeśli interesuje Cię ten temat zajrzyj do naszej oferty w zakresie tworzenia dedykowanego contentu. Zobaczcie naszą ofertę!