TikTok Instagram Facebook
Back to top
  /  Marketing   /  Pomysły na angażujące posty
angażujące posty na Instagramie

Pomysły na angażujące posty

Interakcja z użytkownikami to podstawa w budowaniu zaangażowanej społeczności. Zdajemy sobie sprawę, że czasem może brakować pomysłów na angażujące posty, dlatego dziś podrzucamy Wam tipy na najlepsze posty, które pomogą Wam w budowaniu zaangażowania widzów w komentarzach.

Oto kilka z nich!

OZNACZ KOGOŚ

W nawiązaniu do tematu Waszego posta, zachęćcie czytelników, by oznaczyli w komentarzu kogoś, kto wg nich spełnia wyznaczony przez Was warunek. Tu temat jest po Waszej stronie i można go dostosować właściwie do każdej branży. My ze swojej strony mogłybyśmy napisać “Oznacz kogoś, kto zna wszystkie nowości na Instagramie!”.

 

A jeżeli zabrakłoby Wam pomysłów na posty, kilka z nich podrzuciłyśmy w tym wpisie.

oznaczenia pod postami

Źródło: Instagram Cheers Stories

ANGAŻUJĄCE POSTY W FORMIE ZABAWY

Tego typu posty sprawdzą się na pewno na Facebooku, ponieważ społeczność tego medium bardzo lubi takie zabawy. Możecie je wykorzystać zarówno w poście, jak i w stories. Tutaj podrzucamy Wam takie propozycje jak: 

  • bingo ( np. 9 pomysłów na obiad do pracy)
  • wykreślanki (np. pierwsze słowo, które zauważysz to miejsce, gdzie wybierzesz się na najbliższy urlop)
  • brakujące litery (czyli dokończenie zdania np. Pierwsza rzecz, po którą sięgasz od razu po przebudzeniu to…)
angażujące posty

Źródło: Instagram Cheers Stories

DOKOŃCZ ZDANIE

Jednym słowem, rozpocznij zdanie i pozwól swoim obserwatorom je dokończyć. Dzięki temu wygospodarujesz na swoim profilu przestrzeń, gdzie inni będą mogli dzielić się swoim zdaniem, opinią czy poglądem. 

dokończ zdanie - zabawa na Facebooku

Źródło: fanpage Posnania

ZACHĘĆ DO WSTAWIENIA ZDJĘCIA W KOMENTARZU

To również bardzo angażująca forma dla odbiorców, którą możecie zastosować na Facebooku. Fajnie opierać w tym przypadku posty na podstawie świąt nietypowych. U jednego z naszych klientów (klik) świetnie sprawdził się post w Dniu Psa, gdzie poprosiliśmy obserwatorów o wrzucenie w komentarzu zdjęcia swojego pupila. Ten post zawiera ponad 3 tysiące komentarzy!

zdjęcia w komentarzu 1

Źródło: fanpage Posnania

Pamiętajcie, aby docenić każdego, kto zostawia coś po sobie na Waszym profilu. To nie tylko pozwoli na zbudowanie więzi z odbiorcą, ale będzie również wyrazem podziękowania za jego zaangażowanie, a koniec końców wpłynie na statystyki Waszego profilu.