TikTok Instagram Facebook
Back to top
  /  Marketing   /  Planowanie postów przez Facebook Manager – czy warto?
Facebook Manager zalety

Planowanie postów przez Facebook Manager – czy warto?

Jeżeli prowadzicie konto marki w mediach społecznościowych, planowanie postów przy pomocy takich aplikacji jak Facebook Manager, jest wpisane w pracę każdego social media managera. My nie wyobrażamy sobie publikować content z dnia na dzień, dlatego zawsze korzystamy z możliwość zaplanowania treści z wyprzedzeniem. Nie tylko usprawnia to pracę, ale także daje gwarancję, że nigdy nie zapomnicie opublikować post. 

Facebook Manager – zalety

Jednym z narzędzi pozwalających na planowanie postów jest Facebook Manager. Program ten jest niezwykle intuicyjny, a co więcej pozwala na jednoczesne planowanie postów na Facebooku oraz Instagramie. Jedynym wymogiem jest posiadanie konta firmowego zarówno na Facebooku, jak i Instagramie. Po zaplanowaniu macie możliwość wglądu w swój content, edycję copy lub zdjęć, bądź przeniesienie postu do wersji roboczej. 

Ogromną zaletą Facebook Managera jest także terminarz, w którym możecie zobaczyć cały content zaplanowany na najbliższy czas oraz statystyki opublikowanych postów. W jednym miejscu znajdziecie zarówno liczbę wyświetleń i zaangażowania pod postami organicznymi, jak i sponsorowanymi. 

Facebook Manager planowanie postów
Facebook Manager statystyki
Facebook Manager terminarz

Z naszego doświadczenia Facebook Manager jest niezwykle pomocnym narzędziem w planowaniu postów, jednak musimy wspomnieć także o jego kilku wadach. 

Brak dodanych postów 

Niekiedy zdarza się, że zaplanowany post po naciśnięciu przycisku zaplanuj, nie pojawia się wśród pozostałych postów. Mimo tego, że zdarza się to niezwykle rzadko, warto zawsze upewnić się, czy aby cały content został poprawnie zaplanowany. 

Brak oznaczeń na postach

Jedną z wad planowania postów na Instagramie przez to narzędzie jest brak możliwości oznaczeń profili na grafice. Możemy uczynić to jedynie w copy lub dodać oznaczenie po publikacji posta.

Brak naklejek na Instagram Story

Facebook Manager daje użytkownikom możliwość planowania także relacji na Instagramie i Facebooku, jednak z ograniczonymi możliwościami działań na zaplanowanych stories. 

Zła kolejność dodawania Instagram Story

Niekiedy stories dodają się w niepoprawnej kolejności. Jeżeli Wasze stories są od siebie niezależne, nie musicie się o nic martwić, jednak w przypadku ich chronologii lub mówionych stories, musicie być czujni. 

Mimo kilku wad, uważamy, że Facebook Manager wciąż pozostaje jednym z najlepszych narzędzi do planowania postów. Trzeba też wspomnieć, że jego twórcy cały czas wprowadzają zmiany oraz udoskonalenia, które w przyszłości mogą wyeliminować obecne wady. 

Przypominamy Wam także, że o najlepszych aplikacjach do planowania feedu piszemy tutaj!