TikTok Instagram Facebook
Back to top
  /  Marketing   /  O co chodzi z BeReal?
aplikacja BeReal

O co chodzi z BeReal?

W ostatnim czasie zrobiło się głośno na temat nowej aplikacji BeReal. Choć popularność zyskała dopiero w bieżącym roku, na rynku dostępna jest już od 2020 roku. Jak działa aplikacja BeReal? W odróżnieniu do innych, konkurencyjnych platform, użytkownicy mają tylko 2 minuty na przesłanie zdjęcia zrobionego w czasie rzeczywistym. 

Idea aplikacji jest taka, że powiadomienie przychodzi codziennie o innej porze, więc nie ma możliwości oszukania aplikacji ustawiając dodatkowy filtr. Chodzi o to, by zdjęcia przedstawiały użytkownika w realnej sytuacji, w jakiej aktualnie się znajduje. Dodatkowo, zdjęcie wykonane jest z obu kamer jednocześnie – przedstawia sytuację z przedniej i tylnej kamery, dlatego warto zwrócić uwagę na otoczenie, aby mieć świadomość, co fotografuje tylna kamera.

Zanim opublikujecie zdjęcie, musicie zaznaczyć, kto może je zobaczyć – możecie wybrać Waszych znajomych, albo wszystkich. Dodatkowo, możecie dodać podpis do zdjęcia. Warunkiem zobaczenia, co opublikowali inni użytkownicy jest to, aby wrzucić danego dnia swoją fotę. Dopóki tego nie zrobicie, nie możecie zobaczyć materiałów innych użytkowników. Jeśli chcielibyście skomentować czyjeś zdjęcie, musicie zostać “przyjaciółmi”, natomiast aby zareagować na fotę możecie u każdego jedną z sześciu dostępnych emotek. 

 

Czy aplikacja BeReal ma ograniczenia wiekowe? Tak. Podczas zakładania konta należy podać swoja datę urodzenia. Apka przeznaczona jest dla osób, które ukończyły 13 lat. 

CO NA TO INNE APLIKACJE?

Nie jest niczym dziwnym, że aplikacje ciągle prześcigają się w dodawaniu nowych funkcji. W odpowiedzi na BeReal powstała aplikacja TikTok Now. Idea apki jest właściwie ta sama. Codziennie otrzymujecie powiadomienie w tym samym czasie co Wasi znajomi, a na wykonanie zdjęcia macie 3 minuty. Różnica jest taka, że TikTok Now pozwala na zrobienie nie tylko zdjęcia, ale również nakręcenie 10-sekundowego filmu przy użyciu przedniego i tylnego aparatu. 

Jeśli chodzi o kroki, które podjął Instagram, jest to na ten moment jedynie opcja podwójnego nagrywania lub zrobienia zdjęcia na stories.

Czy widzimy potencjał w aplikacji BeReal? Zdecydowanie tak. Użytkownicy Instagrama bywają już mocno zmęczeni ilością retuszowanych i przerysowanych zdjęć. BeReal zdecydowanie zachęca do pokazywania autentyczności i rzeczywistości. Poza tym, tutaj nie liczą się liczby. Nie ma lików, followersów ani hashtagów. Nie ma też możliwości wysyłania prywatnych wiadomości.

Czy sukces aplikacji BeReal prześcignie TikToka i Instagrama? Zostawiamy Was z tym pytaniem.