TikTok Instagram Facebook
Back to top
  /  Marketing   /  Nowości na Instagramie w 2022 roku
Nowości na Instagramie

Nowości na Instagramie w 2022 roku

Rok 2022 owocuje właściwie w same zmiany i nowości na Instagramie. Było ich w ciągu ostatniego pół roku tak dużo, że same już nie pamiętamy od czego się zaczęły. Wiadome jest, że każdy social media freak musi być na bieżąco, dlatego zebrałyśmy dla Was najświeższe zmiany i nowości na Instagramie, o których po prostu musicie wiedzieć. 

REELSY WYPIERAJĄ ZDJĘCIA?

Pewnie jest to już dla wszystkich oczywiste, choć niektórym nadal ciężko się z tym pogodzić. Nowy format publikacji na Instagramie, 16:9, to właśnie wymiar rolki. Instagram cały czas podkreśla, że wideo to przyszłość aplikacji i można to zauważyć gołym okiem. Wśród licznych materiałów wideo coraz ciężej dostrzec zdjęcia. Nie pozostaje nam nic innego, niż dostosować się do tej zmiany. Jeśli totalnie nie czujecie się w rolkach, przeczytajcie nasz post na ten temat.

SZABLONY REELS

Wśród nowości na Instagram, proponuje Wam on opcję stworzenia własnej rolki na podstawie rolki innego użytkownika. Jest to fajne narzędzie dla osób początkujących, ale jeśli planujecie się zająć rolkami na poważnie, polecamy, by polubić się z jedną z aplikacji przeznaczonych do montażu filmów na telefonie.

szablony reels

WIDOCZNE OZNACZENIA NA STORIES

Do tej pory publikując stories, można było oznaczyć daną markę lub profil i ukryć oznaczenie, by było niewidoczne dla innych. Obecnie, nawet jeśli oznaczenie zostanie ukryte, w górnym, lewym rogu pojawi się informacja o oznaczeniu.

INSTAGRAM OZNACZENIA

OZNACZENIE PROFILU NA STORIES

Pojawiła się możliwość dodania wzmianki o profilu już po opublikowaniu danego stories. Teraz, gdy zapomnieliście o oznaczeniu profilu, możecie po prostu edytować relację. My uważamy, że to świetna rzecz wśród nowości na Instagramie, a Wy?

INSTAGRAM NOWOŚCI

STWORZENIE SWOJEGO AWATARA

To nie żart, od teraz na Instagramie możecie stworzyć swój awatar. Wystarczy, że wejdziecie w edycję Waszego profilu, a na samym dole pojawi się opcja stworzenia własnego awatara. Kto z Was już stworzył swój awatar?

PODWÓJNE NAGRYWANIE NA STORIES

Od teraz możecie nagrywać z dwóch kamer – przedniej i tylnej jednocześnie. Wystarczy, że będziecie chcieli nagrać relację z poziomu aplikacji.

Nowości na Instagramie - PODWÓJNE NAGRYWANIE

SZYBKIE WYSYŁANIE DM

Gdy pod danym postem przytrzymacie dłużej ikonkę udostępnienia, pokażą się Wam osoby, z którymi ostatnio pisaliście. 

NOWE UMIEJSCOWIENIE DM

Z naszej ankiety na stories wynika, że niewiele osób je ma, ale na niektórych kontach wiadomości DM mają nowe umiejscowienie – w pasku na dole. 

Jak widzicie, nowości na Instagramie jest całkiem sporo, choć to wciąż nie wszystkie z nich! Pewne jest to, że Instagram cały czas testuje nowe funkcje, które u jednych pojawiają się szybciej, a u niektórych później.

Myślicie, że sympatia użytkowników Instagrama maleje względem aplikacji, czy jednak staracie się dostosować do zachodzących zmian?

A po więcej social mediowych ciekawostek odsyłamy Was na nasz Instagram.