TikTok Instagram Facebook
Back to top
  /  Marketing   /  Narzędzia do planowania postów i relacji na Instagramie
PLANOWANIE POSTÓW I RELACJI

Narzędzia do planowania postów i relacji na Instagramie

Planowanie postów z wyprzedzeniem – czy warto? My uważamy, że zdecydowanie tak! Na przykład po to, aby mieć lepszą kontrolę nad udostępnianymi treściami, móc wyłapywać błędy, zanim post zostanie opublikowany.

W życiu czasem fajnie działać spontanicznie, jednak w mediach społecznościowych musi panować ład. Nie pozwólcie, aby Waszym profilem zawładnął chaos. Zaplanowanie postów uchroni Was od sytuacji, w których zapomnicie, że post powinien zostać opublikowany. Planowanie jest częścią Waszej strategii, a jak już wiecie, bez odpowiedniego planu działania daleko nie zajedziecie. 

Jakich narzędzi do planowania contentu używać, by życie social media ninja było przyjemniejsze? 

Poznajcie 5 aplikacji, które usprawnią Waszą pracę! 

 

META BUSINESS SUITE

Jeśli Wasze konta na Instagramie są powiązanie ze stroną na Facebooku, z łatwością zaplanujecie posty i relacje z poziomu komputera.

Co ważne, musicie posiadać konto firmowe lub konto twórcy. To bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ łączycie w jednym miejscu publikacje z Insta oraz Facebooka. Dostępny macie przejrzysty terminarz, który aktualizuje się w momencie każdej zaplanowanej lub opublikowanej treści. Wszystkie posty i relacje możecie w każdej chwili edytować lub usunąć. Posty można zaplanować minimalnie na 20 minut przed publikacją. 

PLANOWANIE POSTÓW NA FACEBOOKU

PLANOLY

To jedna z najpopularniejszych aplikacji do planowania postów. Dostępna zarówno na telefonie, jak i komputerze. Darmowa wersja pozwala zaplanować content na miesiąc do przodu i daje możliwość zarządzania tylko jednym kontem na Instagramie. Swoje materiały możecie dodawać z telefonu, komputera, ale także z Dropboxa czy dysku Google.

Po zalogowaniu na konto widoczny jest Wasz feed, który możecie edytować. W zakładce dostępne są wszystkie opublikowane posty i wgrane multimedia. Planoly pozwala oznaczać inne konta, lokalizację, kadrować zdjęcia oraz przeglądać statystyki. To, co może być istotne dla wielu z Was, to to, że aplikacja działa w języku angielskim. Dodatkowo, jeśli zarządzacie więcej niż jednym profilem, jesteście zmuszeni do wykupienia płatnej wersji. Wtedy możecie również odpowiadać na komentarze z poziomu aplikacji, wgrywać więcej niż 30 zdjęć i przejrzeć starsze statystyki.

LATER

Aplikacja działająca identycznie, jak Planoly. W wersji płatnej aplikacji możecie dodatkowo zaplanować stories oraz przeglądać statystyki. 

PREVIEW

W odróżnieniu do wcześniej wymienionych aplikacji, tutaj nie mamy limitu wgrywania 30 zdjęć, ponadto dostępne są gotowe filtry oraz narzędzia do obróbki. W aplikacji Preview znajdziecie także propozycje opisów postów oraz hashtagi

HOOTSUITE

To całkowicie płatne narzędzie, które posiada nie tylko opcję planowania, ale także zarządzanie wiadomościami, rozszerzoną analitykę, funkcję odpowiadania na komentarze. Wizualnie, przypomina Meta Buisness Suite. W Hootsuite zaplanujecie publikacje w niemal każdym medium.

Z czego warto korzystać? Wszystko zależy od Waszych preferencji. Jeśli prowadzicie konto firmowe i lubicie działać z poziomu komputera – wypróbujcie narzędzia biznesowe Facebooka, a jeśli działacie głównie na telefonie – przetestujcie pozostałe aplikacje i sami zdecydujcie, która jest dla Was najbardziej przejrzysta.

Jedno jest pewne – warto planować, by po skończeniu pracy mieć spokojną głowę. Komu z Was zdarzyło się choć raz wrzucać post w ostatniej chwili lub całkiem o nim zapomnieć? Nie róbcie tego więcej. Planowanie jest proste i przyjemne! Jeśli chcielibyście doszkolić się w tym temacie, poznajcie ofertę naszych szkoleń.