TikTok Instagram Facebook
Back to top
  /  Fotografia   /  Najlepsze instagramowe miejsca na zdjęcia w Poznaniu!
najbardziej instagramowe miejsca

Najlepsze instagramowe miejsca na zdjęcia w Poznaniu!

Przeglądając posty na Instagramie natknęliście się na ciekawe miejsce na sesję zdjęciową, ale nie wiecie, gdzie dokładnie się znajduje? A może po prostu potrzebujecie inspiracji, by stworzyć nowy content na Instagramie?

Specjalnie dla Was przygotowaliśmy zestawienie 10 najbardziej instagramowych miejsc w Poznaniu! W naszym przewodniku znajdziecie klimatyczne ulice, najlepsze insta knajpy, wyjątkowe wnętrza oraz nieznane dotąd miejscówki. Chwytajcie za aparat lub telefon i spędźcie fajnie czas w najlepszych miejscach Poznania!

MŁYŃSKA 12

Świetne instagramowe zdjęcia uzyskacie już przed samą kamienicą, ale nie zapomnijcie wejść także do środka. Cały kompleks skrywa w sobie genialne wnętrza z masą spotów do zdjęć. Nie omijajajcie francuskiego bistro Cafe Młyńska, odkryjcie najbardziej fotogeniczne schody w mieście, odwiedźcie dziedziniec albo zarezerwujcie stolik na romantyczną kolację w jednej z restauracji. 

TIP OD NAS

Jeśli chcecie wejść tylko po to, by zrobić zdjęcia wewnątrz, skontaktujcie się z obiektem wcześniej, aby personel wiedział, że będziecie realizować sesję na Instagramie. 

Instagramowe miejsca Poznań 1

Źródło: Instagram jvlk_a

PRÓŻNOŚĆ

Na pewno kojarzycie kultowe zdjęcie w złotej wannie z kulkami. Klub zlokalizowany przy Alei Niepodległości to miejsce pełne intrygujących zakamarków, lustrzanych odbić i szampańskiego klimatu. Czy wiecie, że mieści się on w miejscu dawnej szkoły baletowej? Instagramowe zdjęcia w tych wnętrzach będą unikatowe.

PETIT PARIS SOŁACZ

Szybka teleportacja do Paryża? Nadajemy prosto z poznańskiego Sołacza. Miejsce dla prawdziwych foodiesów i fanów pięknych kadrów. Najlepszy punkt do zdjęć na Instagrama znajdziecie na zewnątrz, przed bistro. Jeśli wcześniej nie znaliście tej miejscówki, koniecznie to nadróbcie. 

TIP OD NAS

Ze względu na obłożenie lokalu, najlepiej wybrać się w tygodniu, we wczesnych godzinach porannych.

ULICA KOPERNIKA

Pozostając w klimacie Paryża odwiedzamy ulicę Kopernika. Piękne kamienice otulające ulicę aż proszą się o instagramowe zdjęcie. Czy może być bardziej parysko? Chyba nie!

PALMIARNIA

Jeśli chcecie nadać swoim zdjęciom bardziej surowego klimatu, zróbcie foty z zewnątrz budynku. 

Wnętrze palmiarni przeniesie Was w totalnie tropikalny klimat.

TIP OD NAS

Jeśli planujecie sesję zdjęciową dla marki, musicie z odpowiednim wyprzedzeniem zarezerwować termin oraz uiścić opłatę. Wszelkie szczegóły znajdziecie na stronie internetowej poznańskiej palmiarni.

STRAGAN KAWIARNIA

Do instagramowych zdjęć wykorzystajcie ścianę biblioteki Uniwersyteckiej Adama Mickiewicza znajdującej się naprzeciwko kawiarni, ale koniecznie wejdźcie też w podwórko. Kryje się tam ciekawa przestrzeń.

Instagramowe miejscówki

BLONDE & BIKINI

Restauracja znajdująca się przy ulicy Krysiewicza to chyba najbardziej instagramowa knajpa w mieście. Sama kamienica nazywana “Żelazkiem” otrzymała tytuł najpiękniejszego budynku w Poznaniu. Wewnątrz czeka na Was nietuzinkowy wystrój, autorskie koktajle i kultowe lustro. Czy już kojarzycie to miejsce? Jeśli nie, zobaczcie nasze selfie w nim!

POZNAŃ PLAZA

Centrum handlowe położone na Piątkowie, a dokładniej jego parking. Znajdźcie tam industrialną bramę przy ulicy Drużbickiego, tuż przy parkingu zewnętrznym, idealną do zdjęć na Instagrama.

RYNEK ŁAZARSKI

Rynek Łazarski po remoncie prezentuje się zupełnie inaczej niż wcześniej. Wybierzcie stoisko, gdzie jest najmniej ludzi i najwięcej zielonych warzyw, by stworzyć idealne zdjęcie.

KINO RIALTO

Już sam neon kina przenosi nas do amerykańskiego serialu z lat 90. A co wewnątrz? Kultowe, czerwone siedzenia i kameralny klimat kina Rialto pozwalają przenieść się w czasie o przynajmniej kilkadziesiąt lat. Tu sprawdzą się eleganckie stylizacje i zaniżona ekspozycja.

Instagramowe miejsca Poznań 5

Jesteśmy ciekawi, które instagramowe miejsca były Wam znane, a które zupełnie nowe. Trzymamy kciuki za Wasze zdjęcia!

Realizując instagramowe zdjęcia koniecznie oznaczcie nas w poście! Nie możemy doczekać się efektów Waszych sesji!