TikTok Instagram Facebook
Back to top
  /  Fotografia   /  Najlepsze aplikacje do montażu filmów na telefonie!
aplikacje do montażu filmów

Najlepsze aplikacje do montażu filmów na telefonie!

Można dostrzec gołym okiem, że content wideo to przyszłość mediów społecznościowych. Czy wiedzieliście, że standardowy post “żyje” około 24 godzin, podczas gdy żywotność rolki szacuje się na kilka miesięcy? Dziś, gdy telefon często zastępuje aparat czy kamerę stając się głównym narzędziem pracy, warto korzystać z aplikacji, które pozwolą w szybki i bezpośredni sposób podrasować Wasz materiał.

Poznajcie 5 sprawdzonych aplikacji do montażu filmów na telefonie!

1.Inshot

To zdecydowanie jedna z najpopularniejszych aplikacji montażowych. Rozbudowany, a przy tym prosty w obsłudze edytor wideo pozwala na montowanie materiału nawet najbardziej początkującym użytkownikom. Aplikacja ma obszerny zakres działania – od dodawania muzyki, nakładania filtrów, efektów, tekstów. Jednym słowem – to prosty program dający możliwość samodzielnego, intuicyjnego montażu. Dodatkowo, jeśli zależy Ci na bardziej profesjonalnym wyglądzie Twojego wideo, polecamy wykupienie wersji pro.

Aplikacje do montażu filmów

2. Capcut

Capcut to według wielu sympatyków montażu wideo jedna z najprzyjemniejszych aplikacji. Zyskała spore uznanie szczególnie użytkowników TikToka. Prosta w obsłudze, a ponadto dostępna w języku polskim. Capcut proponuje nam standardowe dla tego typu aplikacji opcje edycji montażu, choć jako szczególny atut należy podkreślić funkcje podłożenia wyodrębnionego przez nas wcześniej podkładu jako ścieżkę dźwiękową do filmu.

Zobaczcie nasz tutorial z wykorzystaniem tej apki! https://www.instagram.com/reel/CcVJFQwP_S3/

3. iMovie

Aplikacja stworzona przez Apple dla użytkowników iPhonów oraz iPadów. Oferuje bazowe narzędzia montażowe takie jak nakładanie filtrów, dźwięków, napisów, przycinanie filmu. Przeznaczona dla amatorów lub początkujących, intuicyjna i przyjemna w obsłudze. Wystarczy zaledwie kilka kliknięć, aby stworzyć fajny materiał. Do wyboru jest kilkanaście szablonów, do których możesz dostosować swoje wideo.

4. VN

Popularność aplikacji VN w ostatnim czasie wzrosła szczególnie z uwagi na jej wydajność. Sprawdza się fantastycznie do montażu rolek na Instagramie. To, co wyróżnia ją na tle innych aplikacji do tworzenia reelsów, to możliwość ustawienia czasu trwania ujęcia do dwóch miejsc po przecinku. Przy tak dynamicznych filmach i cięciach, ułamki sekund są na wagę złota. Ponadto, VN nie generuje znaku wodnego.

5. Videoleap 

Videoleap to kompleksowy zestaw narzędzi do edycji wideo dla każdego, niezależnie od poziomu umiejętności. Amatorzy mogą na spokojnie przycinać, edytować swoje klipy, a profesjonaliści skorzystają z bardziej zaawansowanych opcji.

Na koniec pojawia się jedno, najważniejsze pytanie – która z wymienionych aplikacji jest najlepsza? Wszystkie aplikacje do montażu filmów posiadają podobne funkcje, dlatego testujcie i przekonajcie się sami, która z nich stanie się Waszą ulubioną! Metodą prób i błędów dojdziecie do tego, która z aplikacji oferuje Wam najwięcej, w zależności od Waszych potrzeb.