TikTok Instagram Facebook
Back to top
  /  Social Media   /  Jak uzyskać spójny feed?
BLOG WPIS 1964

Jak uzyskać spójny feed?

Spójny feed – Instagram to medium, w którym użytkownicy w szczególny sposób zwracają uwagę na estetykę. Ważne jest, aby nie tylko zdjęcia przyciągały uwagę, ale także profil jako całość prezentował się estetycznie. Jak uzyskać taki efekt? Poznajcie 5 naszych trików!

1.GŁADKIE TŁA

Przy tworzeniu contentu postarajcie się wykorzystywać gładkie tła tj.: gładka betonowa ściana, białe i jasne studio, jednolity materiał zasłony itp. Dzięki temu o wiele łatwiej będzie Wam ułożyć spójny feed. Również przy zdjęciach detali zadbajcie o to, aby tło było jednolite i gładkie, bez zbędnych dodatków.

BLOG WPIS 1948
BLOG WPIS 1949

2. WYBIERZ SWÓJ UKŁAD

Analizując spójne i estetyczne feedy można zauważyć, że istnieją pewne schematy, które sprawiają, że siatka profilu układa się w spójną całość. Trzymajcie się zasady, aby obok siebie nie publikować zdjęć tego samego typu np. dwa zdjęcia z sylwetką obok siebie, lub detale na zbliżeniu jeden po drugim. Oto dwa przykłady jak można skomponować feed przeplatając różne typy zdjęć:

BLOG WPIS 1950
BLOG WPIS 1951

3. ŁĄCZ KOLORY

Kolejnym ważnym aspektem, który pomaga uzyskać spójny feed jest umiejętne łączenie kolorów na zdjęciach. Warto wybrać kolor przewodni i zadbać, aby pojawiał się on na poszczególnych zdjęciach w siatce. Aby kolor przewodni był widoczny, dobrze jest łączyć go ze zdjęciami o neutralnej kolorystyce.

BLOG WPIS 1952
BLOG WPIS 1953

4. ZDJĘCIA NA ZOOMIE I ODDALONE

Kolejną ważną zasadą układania spójnego feedu jest łączenie zdjęć o różnej perspektywie. W siatce idealnie sprawdzą się zdjęcia robione z efektem zoom, które sprawia, że zdjęcie jest jednocześnie wyraziste, ale także nadaje mu retro “vibe”. Dobrze jest także, aby obok siebie nie umieszczać dwóch detali na zoomie. 

BLOG WPIS 1954
BLOG WPIS 1955

5. RÓB ZDJĘCIA WSZYSTKIEMU DOOKOŁA 

To ostatnia nasza porada, ale bardzo sprawdzona – warto robić zdjęcia wszystkiemu, co wpadnie nam w oko – może jest to ciekawa witryna sklepowa, retro kanapa lub detale stylizacji – nigdy nie wiadomo kiedy te zdjęcia mogą przydać się jako “uzupełniacze” feedu. 

Tak roboczo nazywamy zdjęcia, które pełnią rolę “łącznika” pomiędzy głównymi postami, które chcemy udostępnić na profilu.

BLOG WPIS 1956
BLOG WPIS 1957
BLOG WPIS 1958

Mamy nadzieję, że nasze tipy pomogą Wam uzyskać spójny i estetyczny feed. Więcej porad dotyczących tematów fotograficznych oraz związanych z social media znajdziecie na naszym Instagramie @cheers.stories oraz na naszym TikToku @Cheers.stories.