TikTok Instagram Facebook
Back to top
  /  Marketing   /  Jak dodać TikToka bez utraty jakości?
Jak dodać TT bez utraty jakości

Jak dodać TikToka bez utraty jakości?

TikTok obecnie bije rekordy popularności. Coraz więcej osób nie tylko przegląda tam filmy, ale również je publikuje. Co więcej, duża część użytkowników zastanawia się – jak się wybić na TikToku? Obecnie nie jest to takie trudne, aby Wasz film stał się viralem, ponieważ aktualne algorytmy na TikToku są bardzo sprzyjające w odróżnieniu np. do tych na Instagramie. Niezwykle ważne jest jednak jakość Waszych nagrań i w tym artykule doradzimy Wam, jak dodać TikToka bez utraty jakości.

Jak polepszyć jakość swoich TikToków?

Zanim zaczniecie zagłębiać się w ustawienia na swoim telefonie, skupcie się na tym, co z pozoru może być wręcz banalne. 

Światło – starajcie się nagrywać swoje filmy przy naturalnym oświetleniu. Najlepiej wtedy, kiedy jest ono miękkie np. podczas golden hour. Unikajcie nagrywania w ostrym świetle – twarz przez to będzie wyglądać płasko i powstaną na niej cienie, które dodadzą Wam lat, a tego z pewnością wolelibyście uniknąć 🙂

TikTok bez utraty jakości - blog

Kadr – jest to bardzo ważny aspekt, bo dzięki temu odbiór Waszego filmu może być o wiele lepszy. Tipy od nas:

  • jeżeli nagrywasz pogadankę, lipsync pod trend – kadruj siebie od pasa w górę,
  • zaś jeżeli tańczysz jakiś viralowy taniec – zadbaj oto, by Twoja sylwetka była widoczna w całości. Pamiętaj o pozostawieniu trochę wolnej przestrzeni nad głową, dzięki czemu dodasz nagraniu więcej “oddechu”. 

Ustawienie telefonu – zadbajcie o stabilne zamocowanie swojego smartfona, tak by podczas nagrań obraz był stabilny – najlepiej zainwestujcie w statyw, wtedy nic Was nie będzie ograniczać.  

Porządek – banał, ale jednak punkt, który jest wręcz kluczowy. Postarajcie się, aby przestrzeń widoczna w kadrze była uporządkowana. Nikt z Was chyba nie chciałby mieć jakiegoś mistrza drugiego planu, a uwierzcie, użytkownicy TikToka są bardzo spostrzegawczy, co często można zauważyć  w  komentarzach 🙂 

Jeżeli wszystkie wyżej wymienione kwestie macie dopracowane, to teraz czas na aspekty techniczne. Zapewne większość z Was nie raz zadawała sobie pytanie – dlaczego TikTok psuje jakość? Problem ten jest dosyć powszechny i skarży się na to wielu twórców. Mamy jednak sprawdzone sposoby, które pomogą Wam poprawić jakość TikToków.

Nie nagrywaj bezpośrednio przez aplikację TikToka?

Testowaliśmy to wielokrotnie i naszym zdaniem najlepiej nagrywać przez aparat w telefonie – po prostu. Muzykę puszczajcie sobie z drugiego urządzenia, dzięki czemu o wiele łatwiej będziecie w późniejszej postprodukcji synchronizować dźwięk. Gdy już macie gotowy materiał, odpalcie aplikację InShot. Tam możecie dokładnie pociąć sceny i precyzyjne dopasować, dźwięk, ale również zastosować przejścia, które nie będą wyglądać “boomersko”. O czym musicie pamiętać? Przy eksporcie zmieńcie koniecznie ustawienia na 4k i 60p. 

Wrzuć TikToka w odpowiedni sposób, a dzięki temu nie utracisz jakości!

O tej funkcji na ten moment wie jeszcze niewiele osób. Wiele użytkowników mimo stosowania się do wcześniej przytoczonych zasad wciąż ma problem z tzw. pikselozą i nie zawsze jest to wina np. słabego aparatu w telefonie.  Często chodzi po prostu i prawidłowe ustawienia w aplikacji.

Jak poprawić jakość filmów na TikToku? 

1. Dodając film na TikToka i będąc na poziomie dodawania opisu kliknij w “więcej opcji”

2. Następnie zaznacz “zezwól na przesyłanie w wysokiej jakości”

Dzięki temu Wasze filmy zyskają jakość HD.

Pamiętajcie, że jeżeli chcecie wybić się na TikToku to sama jakość Wam niestety nie wystarczy. Musicie przede wszystkim dbać o regularność i szybkie reagowanie na trendy, ale ten temat jeszcze tutaj z pewnością dla Was omówimy!