TikTok Instagram Facebook
Back to top
  /  Marketing   /  Instagram feed – najczęstsze błędy przy planowaniu feedu
PLANOWANIE FEEDU

Instagram feed – najczęstsze błędy przy planowaniu feedu

Spójny Instagram feed to dla nas podstawa. To pewnego rodzaju wizytówką, która jako pierwsza zwraca uwagę po wejściu w Wasz profil. Zanim cokolwiek opublikujecie na swoim Instagramie, skorzystajcie z jednej z polecanych przez nas aplikacji, aby upewnić się, czy wybrane zdjęcie na pewno będzie Wam pasować. Harmonia, estetyka i spójność to coś, co na Insta musi grać. 

Jakie aplikacje do planowania feedu możemy Wam polecić? Przedstawiamy nasze ulubione:

  • Feed Preview
  • Unum
  • Planoly

Wszystkie te aplikacje są bardzo intuicyjne i podobne do siebie. To od Was zależy, która polubicie najbardziej. Polecamy przetestowanie każdej z nich i wybór swojej ulubionej. Jeśli nie przepadacie za aplikacjami, dodatkową opcją do planowania feedu jest:

 – album w iPhone (możecie stworzyć album pod nazwą FEED i wrzucić w niego zdjęcia, które chcecie zaplanować. Bezpośrednio w albumie możecie je swobodnie przesuwać). 

Mimo korzystania z aplikacji, nadal może się Wam wydawać, że Instagram feed jest niespójny. Przedstawiamy Wam najczęstsze błędy przy jego planowaniu:

ZA DUŻO ZDJĘĆ OSOBY

Co za dużo, to niezdrowo. Piękny feed musi składać się z różnych elementów, nie tylko z Waszych selfie lub fotek w lustrze.

ZA DUŻO ZDJĘĆ Z JEDNEGO MIEJSCA

Tu odsyłamy do punktu wyżej, wiemy, że nadszedł czas wakacyjnych wyjazdów, jednak postarajcie się nie spamować podobnymi zdjęciami w tej samej lokalizacji. 

MONOTEMATYCZNY FEED

Czasem trudno o inny temat, gdy prowadzicie profil firmowy salonu stylizacji paznokci. Postarajcie się jednak przeplatać różny format treści, by każde zdjęcie nie wyglądało tak samo. Zoom na detal może całkowicie zmienić odbiór Waszego profilu.

ZA DUŻO ZAPYCHACZY

Przerywniki lub uzupełniacze feedu są jak najbardziej ok, ale nie mogą stać się tematem przewodnim profilu. 

BRAK RÓŻNORODNYCH KADRÓW

Wszystkie zdjęcia mają sporo detali. Starajcie się robić ujęcia z różnych kadrów, bliskie i dalsze. Wszystkie zdjęcia zrobione z jednej perspektywy nie są atrakcyjne.

ZA DUŻO KOLORÓW

Za dużo kolorów w Instagram feed lub ich niepoprawne połączenie i zaczyna robić się bałagan. Wybierzcie 3 dominujące kolory Waszego profilu, które będą się przeplatać w Waszej komunikacji. Na naszym Instagramie nagrałyśmy fajną rolkę na temat łączenia kolorów w feedzie!

BRAK TREŚCI

Instagram to nie tylko zdjęcia i filmy, przeplataj wśród nich wartościowe treści w formie np. karuzeli.

My, jako agencja kreatywna i fanki estetycznego contentu zwracamy ogromną uwagę na spójność feedu i tak samo chcemy Was tym zarażać! Cieszymy się z każdego Waszego oznaczenia i chętnie zaglądamy na Wasze profile. Mamy nadzieję, że nasze porady są dla Was przydatne! 

Jeśli czujecie, że brakuje Wam pomysłu na zdjęcia, które moglibyście publikować, koniecznie zapoznajcie się z naszym dodatkiem  “50 pomysłów na zdjęcia”, który wydaliśmy wraz z naszym pierwszym ebookiem! Zarówno ebook jak i dodatek znajdziecie w naszym sklepie, możecie zakupić je w pakiecie, ale również osobno.