TikTok Instagram Facebook
Back to top
  /  Social Media   /  Błędy, które popełniają małe biznesy, czyli dlaczego Twój profil nie wybija się na Instagramie?
Błędy, które popełniają małe firmy - Cheers Stories

Błędy, które popełniają małe biznesy, czyli dlaczego Twój profil nie wybija się na Instagramie?

Jakie są błędy małych biznesów? W dzisiejszych czasach każda marka powinna być świadoma tego, że jedną z głównych dróg osiągnięcia sukcesu w marketingu jest wypromowanie profilu marki na Instagramie. Niestety, w dobie ogromnej konkurencji, ciężko jest wyróżnić się na tle innych i zdobyć zainteresowanie odbiorców. Nierzadko młode profile popełniają jednak szereg błędów. Sprawiają one, że użytkownicy nie wykazują zainteresowania w stosunku do marki. Sprawdźcie, czy nie popełniacie tych błędów!

 

1. Brak sprecyzowanej strategii działania

Po pierwsze, aby działania na Instagramie przynosiły efekty, musimy ustalić strategię działania i wyznaczyć konkretne cele. W tym kontekście trzeba odpowiedź sobie na pytanie co chcemy przedstawiać w postach, na jaki styl komunikacji stawiamy oraz na jakich treściach chcemy się skupiać. Warto jest także wyodrębnić konkretne rodzaje postów, które chcemy publikować np. edukacyjne, inspiracyjne lub angażujące. 

 

W bieżącej pracy nad profilem marki również warto jest stworzyć miesięczny harmonogram postów, dzięki któremu:

  • Zaplanujemy konkretne pomysły na dany miesiąc.
  • Ułożymy z wyprzedzeniem estetyczną siatkę feedu.
  • Będziemy mieć pewność, że content będzie publikowany regularnie.

 

Uwaga! Trzymajcie się harmonogramu, jednak zadbajcie też o to, aby nie ominęło Was reagowanie na trendy i wydarzenia ze świata, czyli Real Time Marketing.

Post o błędach - Cheers Stories

2. Zdjęcia stockowe i „suche” grafiki

Niestety wiele marek w swojej komunikacji zatrzymało się na standardach modnych 10 lat temu i nie potrafią dostosować swojej estetyki do dzisiejszych czasów oraz aktualnych oczekiwań odbiorców. Mało kto ma jeszcze ochotę obserwować profile, na których pojawiają się stockowe zdjęcia i packshotowe grafiki. Nie oznacza to jednak, że na Instagramie nie powinno używać się grafik – one świetnie sprawdzą się np. jako post edukacyjny z poradami. Dobra grafika powinna wpisywać się w estetykę profilu oraz w ogólny styl Instagrama.

Post o błędach - Cheers Stories 2

3. Brak wyznaczonej koncepcji wizualnej

Sprecyzowana koncepcja wizualna marki to podstawa. Określone kolory, fonty, sposób obróbki zdjęć, logo, grafiki… To one Tworzą wizerunek marki w sieci oraz sprawiają, że profil prezentuje się profesjonalnie. Dzięki temu content na Instagramie staje się spójny i kojarzony z daną marką. Warto dodać, że często to właśnie określona estetyka może zrzeszyć wokół marki osoby, które cenią sobie taki styl na Instagramie i obserwują profil ze względu na nią.

Post o błędach - Cheers Stories 3

4. Niewykorzystanie potencjału bio

Nie każda marka zdaje sobie sprawę z potencjału jakie daje odpowiedni opis w bio na profilu. Przede wszystkim ważne jest, aby udostępnić tam link do strony, na której nam zależy. Jest to bowiem jedyne miejsce na feedzie, w którym możliwe jest dodanie aktywnego linku. Opis bio jest także jednym z pierwszych miejsc, na które spogląda odbiorca, a jak wiadomo, pierwsze wrażenie możemy zrobić tylko raz. Warto, abyśmy zadbali też o to, aby w tym krótkim opisie zawrzeć najważniejsze informacje o marce. 

 

5. Brak interakcji z obserwatorami

Choćby marka miała najpiękniejszą estetykę na całym Instagramie, ale nie będzie prowadzić interakcji z odbiorcami, jej profil może nie osiągnąć sukcesu. To właśnie zaangażowana społeczność zebrana wokół marki jest miernikiem tego, czy profil się wybił. Instagram oferuje nam mnóstwo rozwiązań i narzędzi. Pomagają one w nawiązaniu interakcji z odbiorcami tj. naklejki na Instagram Stories, wiadomości, czy komentarze – warto jest z nich korzystać na co dzień, aby obserwatorzy czuli się częścią marki.

Post o błędach - Cheers Stories 4

Znasz już wszystkie błędy małych biznesów? Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu, będziecie unikać już tych błędów, a profile Waszych marek osiągną spektakularne sukcesy. Po więcej social media tipów wpadajcie na naszego instagrama: https://www.instagram.com/cheers.stories/