TikTok Instagram Facebook
Back to top
  /  Fotografia   /  Akcesoria do telefonu, które poprawią jakość zdjęć i filmów!
jak poprawić jakość zdjęć i filmów

Akcesoria do telefonu, które poprawią jakość zdjęć i filmów!

Jeśli działacie od dłuższego czasu w Social Media, sprawnie ogarniacie tworzenie contentu, nagrywacie TikToki, Rolki, InstaStories, to ten wpis dedykujemy właśnie Wam. Nawet jeśli jesteście social mediowymi freakami od dawna, wiecie na pewno, jak ważny jest ciągły rozwój. Dziś chcemy sprzedać Wam tipy jak poprawić jakość zdjęć i filmów, które publikujecie. 

Smartfon stał się głównym narzędziem pracy wielu osób, pozwala na tworzenie i zachowywanie wszystkiego w jednym miejscu i choć dzisiejsze telefony mają naprawdę fantastyczne parametry, pamiętajcie, że zawsze można coś ulepszyć. 

akcesoria do telefonu

1. DŹWIĘK

Zacznijmy zatem od…dźwięku. Nawet najlepszy materiał wideo nie obroni się, gdy w tle będą słyszalne szumy lub pogłos. Słaba jakość dźwięku jest irytująca dla obserwatora i istnieje duże prawdopodobieństwo, że widz nie obejrzy Waszego materiału do końca. Oczywiście mikrofony w telefonach mają coraz lepszą jakość, ale dla uzyskania najlepszego efektu warto wspomóc się dodatkowymi akcesoriami, w tym przypadku – mikrofonem. 90 % mikrofonów przeznaczonych do telefonu to kompaktowe, poręczne i małe w przechowaniu urządzenia. Dodatkowo, są stosunkowo tanim akcesorium, które odmieni jakość dźwięku w filmie. Rodzajów mikrofonów jest wiele: 

 • mikrofon pojemnościowy – uważany za najlepszy, wybierany często przez youtuberów. Ze względu na jego wyjątkową czułość, zarejestruje nawet najdrobniejszy szelest. 
 • mikrofony jedno i dwukierunkowe, które jak nazwa wskazuje – zbierają dźwięk z jednej lub z dwóch stron,
 • mikrofon krawatowy -wybierzcie go, gdy w Waszych materiałach występuje osoba prowadząca. Dobierzcie dla niej mikrofon ze specjalnym zapięciem. 

2.STABILIZATOR

Mamy już dobrą jakość dźwięku, więc idąc za ciosem ustabilizujmy obraz. Niby wydaje się, że można opanować stabilizację trzymając telefon w dłoni. Nic bardziej mylnego. Do spełniania tego zadania jest gimbal, czyli stabilizator. Przeznaczony jest do różnego rodzaju sprzętów, od telefonów, przez kamery czy drony, dlatego zdecydujcie się na model uniwersalny lub ten, który jest dedykowany smartfonom.

 Wybierając sprzęt po raz pierwszy, zwróćcie uwagę na kilka kwestii:

 • Obsługa osi. Mowa tu o działaniu urządzenia – jedna oś (góra/dół), dwie osie (góra/dół + prawo/lewo),
 • Akumulator. Jeśli planujecie wielogodzinne nagrania, zaopatrzcie się w zapasowy.
 • Zadbajcie także o swoją wygodę. Wybierzcie stosunkowo lekki gimbal, by nie przeciążać rąk, a z drugiej strony taki, który utrzyma narzędzie główne, czyli telefon.

Czy warto zaopatrzyć się w ten rodzaj sprzętu? Jesteśmy zdania, że tak. Dobry stabilizator kupicie już za ok. 500 pln. np. ten:

https://www.mediaexpert.pl/foto-i-kamery/gimbale/dji-osmo-mobile-4-se?gclid=CjwKCAjwsJ6TBhAIEiwAfl4TWEbUKDlqJd0Nop2OBhu0B1tdiVUd692isBCiO9UskmADdTrfwdwaWBoC95YQAvD_BwE

 

3.ŚWIATŁO

Ostatnim punktem ważnym dla jakości materiałów jest oświetlenie. Lampa pierścieniowa sprawdzi się nie tylko w branży beauty, ale wszędzie tam, gdzie istotne jest stałe oświetlenie. To świetny gadżet do tworzenia nie tylko contentu wideo, ale i zdjęć.

 Jej głównymi zaletami są:

 • eliminacja cieni, która pozwoli na doświetlenie każdego elementu znajdującego się na planie, widoczność detali, 
 • bogata barwa, którą uzyskacie zaopatrując się dodatkowo w filtry. 

Decydując się na zakup zastanówcie się, do jakich celów potrzebna jest Wam lampa, by dobrać odpowiedni rozmiar. 

Na rynku dostępne są ich 3 rodzaje: 

 • przenośna lampa do selfie, którą zamontujecie na swoim telefonie –  znajdzie zastosowanie przy nagrywkach vlogów,
 •  lampy małe i średnie, które są poręczne i łatwe w przenoszeniu 
 • duże lampy, które idealnie rozproszą światło, ale są już cięższe i wymagają zamontowania na statywie.
zdjęcia i filmy lepszej jakości

Te akcesoria do telefonu w codziennej pracy gwarantują Wam najwyższy poziom tworzonych materiałów. Zaserwujcie Waszym obserwatorom jakość, którą nie mogą pochwalić się inne, konkurencyjne konta. Zobaczycie, Wasi followersi to docenią.