TikTok Instagram Facebook
Back to top
  /  Marketing   /  10 wskazówek, jak zostać influencerem na Instagramie!
Jak zostać Influencerem?

10 wskazówek, jak zostać influencerem na Instagramie!

Influencerzy zawładnęli dzisiejszym światem. Wiele osób marzy by być na ich miejscu, aby móc łączyć swoje pasje z zarabianiem pieniędzy, a do tego mieć swoją oddaną rzeszę obserwatorów., Wiele popularnych dziś influencerów udowodniło, że dojście do miejsca, w którym są obecnie nie jest kwestią pieniędzy, ani popularnych rodziców. 

Poznajcie 10 wskazówek, dzięki którym marzenie o zostaniu influencerem, może stać się rzeczywistością!

1. POMYSŁ NA SIEBIE

Zastanówcie się nad tematyką swojego profilu na Instagramie. Pomyślcie o tym, co lubicie, co sprawia Wam radość, jakie są Wasze pasje. Przeanalizujcie, czym możecie się wyróżnić i przede wszystkim, bądźcie sobą. Wasi przyszli followersi mogą Was pokochać po prostu za to, jacy jesteście.

 

2. ZASTANÓWCIE SIĘ NAD ESTETYKĄ WASZEGO PROFILU

Zanim zaczniecie postować przemyślcie, jakie treści chcecie publikować. Zapisujcie inspiracje, opracujcie całą koncepcję, postawcie na spójną paletę barw i wybierzcie maksymalnie 2-3 czcionki.

3. STWÓRZCIE STRATEGIĘ DZIAŁANIA

Przygotujcie plan. Bez tego będzie Wam bardzo trudno na początku. Mając strategię działania unikacie sytuacji, że nie wiecie, co opublikować. Utworzenie konkretnego planu to w Waszym przypadku konieczność. Rozpiszcie każdy tydzień, pomyślcie nad budżetem, który możecie zainwestujecie w rozwój konta.

 

4. STOSUJCIE HASHTAGI

Dzięki nim będziecie mogli docierać do nowych odbiorców. Dobierajcie je właściwie do charakteru Waszego profilu. Stwórzcie swój unikatowy hashgtag, pod którym będzie można Was zawsze znaleźć. Więcej o hashtagach przeczytacie w naszym wpisie.

5. BĄDŹCIE REGULARNI

To jedno z świętych przyrzeczeń instagramera. Nie ma nic gorszego niż cisza na Waszym profilu. Kiedy zaczynacie rozkręcać swoje sociale, regularność to klucz do sukcesu. Ustalcie, ile postów chcecie wrzucać tygodniowo i zaplanujcie je z wyprzedzeniem, następnie trzymajcie się harmonogramu. Regularność to znak, że jesteście obecni i Wam zależy. 

 

6. TWÓRZCIE INSTASTORIES

Relacje są jedną z najchętniej oglądanych form na Instagramie, a osoby, które je wyświetlają, to Wasi najbardziej zaangażowani odbiorcy. Wrzucajcie stories regularnie, najlepiej codziennie. Przełamcie swoje bariery i zacznijcie mówić do kamery. Pamiętajcie, aby angażować followersów –  twórzcie ankiety, quizy, insta zabawy. Pokażcie, co robicie w ciągu dnia, relacjonujcie Wasze wyjazdy, polecajcie ciekawe miejsca. Przy relacjach mówionych, nie zapomnijcie dodać napisów. 

7. TWÓRZCIE REELSY

Algorytm Instagrama znacznie lepiej pozycjonuje content w formacie wideo. Reelsy to skuteczna metoda na docieranie do nowych odbiorców, a tym samym szansa na zdobycie followersów. Śledźcie bieżące trendy i twórzcie rolki pod viralową muzykę. Rolki na instagramie naprawdę pomagają się wybić. Jeśli nie macie pomysłu na rolki, skorzystajcie z naszych porad.

8. NAGRYWAJCIE TIKTOKI

Dużo łatwiej zyskać popularność na TikToku niż na Instagramie. Jeśli zdobędziesz fanów w tej aplikacji, zauważysz też zwiększony ruch na Twoim Instagramie. 

9. SPRÓBUJCIE ZDOBYĆ WSPÓŁPRACĘ

Odezwijcie się do marek z zapytaniem o możliwość współpracy barterowej. Napiszcie kilka słów o sobie, przedstawcie Wasz pomysł na wspólne działania, wymieńcie korzyści dla marki. Próbujcie do skutku, w końcu musi być ten pierwszy raz!

10. WCHODŹCIE W INTERAKCJĘ

Nie chodzi tylko o lajkowanie. Poświęćcie codziennie chwilę czasu, by sprawdzić, co dzieje się u Waszych obserwatorów, zostawcie im komentarz, zareagujcie na relacje, odpiszcie na wiadomości. Tak tworzy się Wasza społeczność, a to przecież dla niej jesteście na Instagramie!

Wiecie już na czym bazować, aby rozwijać swój profil i zostać influencerem. Pamiętajcie, że nie od razu Rzym zbudowano i musicie uzbroić się w cierpliwość. Działając wg naszych wytycznych macie sporą szansę, aby dać się poznać szerszemu gronu. Uwierzcie w siebie i działajcie nie zważając nie innych.

Trzymamy za Was kciuki!

Nie zapomnijcie odwiedzić także nasze profile na TikToku i Instagramie!